tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Arbërie Nagavci: Kryetari Hashim Thaçi, është i anshëm dhe kundër Lëvizjes Vetëvendosje
Arbërie Nagavci: Kryetari Hashim Thaçi, është i anshëm dhe kundër Lëvizjes Vetëvendosje

Arbërie Nagavci: Kryetari Hashim Thaçi, është i anshëm dhe kundër Lëvizjes Vetëvendosje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se kryetari Hashim Thaçi duke qenë i anshëm dhe kundër Lëvizjes Vetëvendosje po dëshiron të krijojë huti tek qytetarët e presion tek ne. Ajo përmes një postimi në rrjetin social, ka shkruar se çështja është e qartë dhe nuk ka nevojë që presidenti i vendit të bëjë presion apo të krijoj huti në kuptim të të drejtës për të propozuar mandatarin. “Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës e ka zgjidhur dhe çështjen e shumicës së Kuvendit, e cila sipas interpretimit i takon LV! e cila ka të drejtën që t’i propozojë kandidatin për mandatar, Presidentit të Republikës. Presidenti mund të dekretojë mandatarin, vetëm pasi kjo të ketë ndodhur”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...