kek
mbpzhr grante
valamobile
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Asfaltohet segmenti i parë i rrugës në Sllatinë të Epërme të Vitisë

Asfaltohet segmenti i parë i rrugës në Sllatinë të Epërme të Vitisë

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti me bashkëpunëtor, kanë vizituar punimet e asfaltimit të rrugës kryesore në Sllatinë të Epërme, respektivisht të segmentit të parë që përshkon rrugën nga shkolla deri tek kthesa në qendër të fshatit. Me këtë rast, ai ka theksuar se do të vazhdohet edhe me projektet tjera infrastrukturore në fshatrat e komunës së Vitisë, projekte këto që kanë të bëjnë me mirëqenien qytetare. Po ashtu, delegacioni komunal, ka parë nga afër edhe punimet e ndërtimit të shkollës fillore “Halil Alidemaj” në Pozheran.

Kontrolloni gjithashtu

Përurohet fusha ndihmese në Shkugëz të Gjakovës

    Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në inaugurimin ...