KEK
Fillimi / Lajmet / Autoritetet serbe kanë liruar nga burgu, Nehat Thaçin
Nehat Thaçi

Autoritetet serbe kanë liruar nga burgu, Nehat Thaçin

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka konfirmuar  lajmin se autoritetet në Serbi  kanë liruar Drejtorin e arrestuar të Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi. Ai  shumë shpejt pritët t’u dorëzohet autoriteteve të Kosovës pranë zyrës ndërlidhëse në Beograd. Drejtori rajonal i Policisë së Mitrovicës Jugu, Nehat Thaçi, është arrestuar nga forcat e rendit në Serbi më 29 shtator, dhe të njejtit i ishte caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Kontrolloni gjithashtu

Sot bëhen 52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 që kërkoheshin të drejta dhe barazi

52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 në të cilat kërkoheshin të drejta dhe barazi

Sot janë bërë 52 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968 në Kosovë, të cilës ...