Airport Adem Jashari
valamobile
kek
mbpzhr grante
MIT
Fillimi / Lajmet / Betejat diplomatike të Kosovës kundër Serbisë janë, përpjekja për anëtarësi në Interpol dhe formimi i Ushtrisë së Kosovës
Nënshkruhet marrëveshje në mes Kosovës dhe Maltës eliminim të tatimit të dyfishët dhe parandalim të evazionit fiskal

Betejat diplomatike të Kosovës kundër Serbisë janë, përpjekja për anëtarësi në Interpol dhe formimi i Ushtrisë së Kosovës

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet e vazhdueshme të Serbisë. Kurse e dyta, ndërlidhet me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, duke e veshur atë me kompetenca e kapacitete shtesë që u ofrohen përgjegjësive të forcave të armatosura, për të cilën po ashtu nuk pajtohet Beogradi. Kur është në pyetje FSK-ja, kundërshtimi vjen edhe nga brenda, përmes Listës Serbe, e cila po ashtu mbështetet nga Beogradi zyrtar. Ministër i Jashtëm Behxhet Pacolli tha për Radion Evropa e Lirë, se Kosova shumë shpejt do të jetë anëtare e INTERPOL-it. Megjithatë ai pranon se pengesat në ketë drejtim nga Serbia janë evidente.

Kontrolloni gjithashtu

SPSPK kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndajë një fond simbolik për rastet e punëtorëve që po vdesin në vendet e punës

SPSPK kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndajë një fond për rastet e punëtorëve që po vdesin në vendet e punës

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës kërkon nga Qeveria e Republikës së Kosovës ...