BIK

BIK: Dënojmë sulmin terrorist, ngushëllojmë familjarët e viktimave, të plagosurve u dëshirojmë shërim të shpejtë

Në reagimin e Bashkësisë Islame të Kosovës, lidhur me sulmin terrorist në Manchester të Anglisë thuhet: Akti i sotëm në Manchester, ku nga sulmi terrorist humbën jetën qytetarë të pafajshëm është vepër e shëmtuar e atyre që  nuk ia duan të mirën e njerëzimit. Autorët e akteve të tilla barbare përmes dhunës, terrorit e frikës, duan të arrijnë qëllimet e tyre të errëta –  atakimin e vlerave humane, të lirisë, të tolerancës dhe mirëbesimit.  Me këtë rast  ngushëllojmë familjarët e viktimave dhe të plagosurve u dëshirojmë shërim të shpejtë. Ndërsa, me qeverinë dhe popullin mik të Mbretërisë së Bashkuar  bashkëndiejmë dhimbjen dhe  njëkohësisht shprehim mbështetjen  tonë që autorët e këtij akti sa më parë të dalin para drejtësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Milazim Krasniqi: Qeveria Kurti është totalisht e dështuar, ajo nuk di të ballafaqohet me krizat ekonomike, energjetike, arsimore

Milazim Krasniqi: Amerika dhe shtetet që kanë njohur Kosovën, po mbajnë qëndrime joparimore në përdorimin e dinarit

Profesori universitar  dhe analisti, Milazim Krasniqi, duke komentuar zhvillimet e fundit sa i përket Rregullores …