KEK
Fillimi / Lajmet / Daut Haradinaj: AAK është alternativa e vetme për të ndryshuar situatën në Kosovë
Daut Haradinaj: Dje fitoi populli i Kosovës

Daut Haradinaj: AAK është alternativa e vetme për të ndryshuar situatën në Kosovë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj gjatë qëndrimit në fshatin Sllup ka takuar shumë banorë të këtij fshati. Ai me këtë rast ka thënë ky  fshat i vogel, por me emer të madh, të cilët sakrifikun dhe i dhanë shumë luftës për liri.Në frymen e një takimi miqësor e bashkëbisedues, me një mikëpritje të jashtëzakonshme, e pjesmarrjen masive të banorëve të Sllupit, diskutuam temat që janë preukopim i banorëvë të këtij fshati, e për të cilat do ta kenë përkrahjen time të plotë”, ka shkruar Haradinaj derisa ka folur për përshtypjet e tij nga kjo vizitë. Haradinaj ka thënë poashtu se AAK është alternativa e vetme për të ndryshuar situatën në Kosovë. “Sllupi sonte dëshmojë, ashtu si edhe gjithë regjioni i Vokshit, atë që po ndodhë gjithë andej, bashkimin e njerëzve në Aleancë, si alternativa e vetme dhe më e mira për ta ndryshuar gjendjen në vend. Faleminderit Sllup”, ka përfunduar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti dhe ministrat e tij nuk kanë platformë qeverisje

Hoxhaj: Serbia ka vetëm një opsion përpara dhe ai është që ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...