KEK
Fillimi / Lajmet / Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 69 vota për e kanë zgjedhur Naim Çelaj, Avokat të Popullit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 69 vota për e kanë zgjedhur Naim Çelaj, Avokat të Popullit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 69 vota për e kanë zgjedhur Naim Çelaj, Avokat të Popullit

Në raundin e tretë deputetët e Kuvendit kanë zgjedhur Naim Çelaj, Avokat të Popullit. Në këtë votim kane marr pjesë 93 deputetë, prej tyre 69 kanë votuar  për, 5 vota kundër dhe 3 abstenime. Në seancën e sotme pritët të hidhet në votim edhe njëherë Projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Kujtojmë se që nga viti 2015 e deri tani këtë pozitë e ka mbajtur, Hilmi Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...