KEK
Fillimi / Lajmet / Haxhiu: Stabiliteti i karriges për Hotin është i rëndësishëm por koalicioni qeverisës nuk është stabil sepse nuk i ka 61 vota
Haxhiu: Garancën e interesit dhe integritetit të shtetit për asociacion, Isa Mustafa ia paska pas deleguar një pale të tretë

Haxhiu: Stabiliteti i karriges për Hotin është i rëndësishëm por koalicioni qeverisës nuk është stabil sepse nuk i ka 61 vota

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Avdullah Hoti, se koalicioni qeverisës është stabil dhe se nuk ka nevojë që PDK-ja apo ndonjë parti tjetër të hyjë në qeveri. Pas këtyre deklaratave ka reaguar ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Ajo ka shkruar se koalicioni nuk është qëndrueshëm pasi që në kuvend nuk po mund t’i sigurojë as 61 vota të mjaftueshme për të votuar dhe proceduar ndonjë projektligj. Sipas saj, stabiliteti i karriges për Hotin është shumë i rëndësishëm. Haxhiu ka kërkuar nga partitë e tjera që të japin nënshkrimet e tyre për rrëzimin e qeverisë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarët e Komunave kërkojnë që të shkurtohet faza e dytë e masave në mënyrë që humbjet ekonomike të mos jenë më të mëdha

Thirrjeve globale për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar edhe Kosova

Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar ...