KEK
Fillimi / Lajmet / Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu,vlerëson se situata me pandeminë në vend është kritike, buzë kolapsit
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu,vlerëson se situata me pandeminë në vend është kritike, buzë kolapsit

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu,vlerëson se situata me pandeminë në vend është kritike, buzë kolapsit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka vlerësuar se situata me pandeminë në vend “është kritike, buzë kolapsit”. Sipas tij, “interesat grupore, politike, partiake dhe elektorale ishin prioritet i Qeverive të mashtrimit Hoti dhe Kurti të cilat nuk e kishin prioritet problemin e madh të pandemisë COVID-19”. Ai ka paralajmëruar nëpërmjet një shkrimi në “Facebook” se “është momenti i fundit që përgjegjësit institucional të veprojnë sepse nesër mund të bëhet vonë”.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...