Fillimi / Lajmet / Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane
Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Time Kadrijaj, e ka lëshuar mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. Sipas saj, Arbëreshë Kryeziu, deputete e Vetëvendosjes  vazhdon të jetë zëdhënëse e Qeverisë Kurti. Me këtë rast,  Deputetja Kadrijaj ka thënë se nuk dëshiron ta pengojë mbledhjen e partisë duke kërkuar që LV-ja të mos e keqpërdorë pozitën. Për këtë qasje  Tuaj po më vjen keq. Mos e keqpërdorni pozitën se ne e kemi thirrur. Vazhdoni mbledhje të partisë. Meqenëse është zëdhënëse e qeverisë, vazhdoni mbledhjen e partisë”, ka thënë Kadrijaj. Kurse deputetja Kryeziu ka thënë se edhe përkundër sfidave dhe gjendjes së rëndë menaxhimi ka qenë efikas.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...