Bondsteel

Djali i kryetarit amerikan Donald Trump, përkrah senatorin amerikan, Perdue për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Djali i kryetarit amerikan, Donald Trump i Riu, ka përkrahur  senatorin amerikan, David Perdue, i cili sot ka shkruar se Shtetet e Bashkuara  duhet ta rishqyrtojnë praninë e ushtarëve  në Kosovë, për shkak të qëndrimit të saj shpërfillës ndaj Amerikës. “Pajtohem. Janë rreth 650 trupa amerikane në Kosovë. Ka ardhur koha t’i kthejmë ata në shtëpi”, shkruan ai. Senatori nga Gjeorgjia, kishte shkruar më herët se Uashingtoni zyrtar do të duhej ta rishqyrtonte  praninë e vet në Kosovë. Sipas tij, “nëse Kosova nuk është plotësisht e përkushtuar për paqe, atëherë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ta rishqyrtojnë praninë e saj atje”.

Kontrolloni gjithashtu

Peter Bayer: Anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Evropian nuk do të jetë i mundur pa njohjen e Kosovës

Gjermania ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri dhe ka kërkuar që kriminelët të sillen para drejtësisë

Gjermania ka dënuar ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri dhe ka kërkuar që …