kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja
Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë së Shqipërisë, Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me letrën zyrtare në të cilën Ilir Meta që e shpallte ttë pa mirëpritur ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Spiropali risolli thirrjen e Berishës në Kuvend kur shprehej, “O djem rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri”. Gjithashtu, Ministrja ktheu në vëmendje edhe deklaratat e Metës kur shprehej: “Njerëzit për ndryshimin të marrin armët, gjë që është e dënueshme, e papranueshme”. “Me këto deklarata, ti do të shpallesh ‘non grata’”, u shpreh Spiropali, duke kiu drejtuar Ilir Metës.

Kontrolloni gjithashtu

Nuk arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së e Vetëvendosjes por bisedimet do të vazhdojnë në ditët e ardhme

Nuk arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së e Vetëvendosjes por bisedimet do të vazhdojnë në ditët e ardhme

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, nuk kanë arritur marrëveshje ...