valamobile
mbpzhr 2018
akp deri me 1 prill
Fillimi / Lajmet / Enver Hoxhaj e ka kuptuar më në fund se Bashkimi Evropian është islamofob dhe albanofob
Hoxhaj: Serbia nuk ka ndryshuar aspak nga koha e Millosheviqit, ajo po ushtron presion ndaj shqiptarëve të Kosovës Lindore

Enver Hoxhaj e ka kuptuar më në fund se Bashkimi Evropian është islamofob dhe albanofob

Zëvendëskryeministri i Republikës, Enver Hoxhaj ka kritikuar edhe një hërë Bashkimin Evropian me qasjen ndaj Kosovës lidhur me heqjen e vizave. Në rast se nuk ndodhë kjo gjatë fund vitit apo fillim vitit të ardhshëm, atëherë kjo automatikisht lidhet me fenë islame që kanë pjesa më e madhe e kosovarëve. “Nëse nuk jepen, atëherë ka islamofobi dhe ka albanofobi. Ne i kemi plotësuar shumicën e kritereve. Pra, sikurse një student që plotëson 95% të testit, ai duket të kaloj. Nëse Bashkimi Evropian ka qenë në gjendje tu jep liri të lëvizjes vendeve, ju përkujtoj se Antika Barbuda ishull sa Vushtrria, Barbados e barabartë me Besianën , Kiribati e deri te Venezuela, janë lista e shteteve që mund të lëvizin pa viza”, është shprehur Hoxhaj i nevrikosur për mungesën e respektit që po e tregon Evropa ndaj shqiptarëve, të vetmit në kontinent që nuk mund të lëvizin pa viza.

Kontrolloni gjithashtu

Aktivistë të Vetëvendosjes i mbyllin dyert e KQZ-së me shirita, në shenjë proteste kundër kryetarit Thaçi

Aktivistë të Vetëvendosjes i mbyllin dyert e KQZ-së me shirita, në shenjë proteste kundër kryetarit Thaçi

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, janë mobilizuar sot për një aksion simbolik tek objekti i Komisionit ...