MIT KS
Fillimi / Njoftime / Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”
Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”

Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”

Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”. Lajmin e ka bërë të ditur veterani i UÇK-së, Miftar Kurti përmes një postimi në rrjetin social. “Paska shkuar në amshim Nëna e Heroit RRUSTEM HYSENI (HISTORIANI)! Ishte ajo Nënë që ja kishte dhënë besën djalit se nuk do të derdhte një pikë lot nëse ai do të jepte jetën për liri! Pas disa ditësh Heroi Rrustem Hyseni kishte rënë heroikisht në Betejën e Majdanit. Për 21 vjet me radhë askush nuk i kishte parë asaj Nëne një pikë lot në sy. Jetoi me krenari për të birin HERO. Dhe u mbajt tamam si HEROINË. Dhe jetoi si heroinë derisa zemra e saj pushoi së rrahuri! Ngushëllime familjarëve, farefisit dhe të gjithë atyre që e nderuan dhe e respektuan sa ishte gjallë! I përhershëm qoftë kujtimi për Nënën e HEROIT!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Sot shënohet 19-vjetori i rënies heroike të Komandantit, Tahir Sinani dhe katër bashkëluftëtarëve të tij

Sot shënohet 19-vjetori i rënies heroike të Komandantit, Tahir Sinani dhe katër bashkëluftëtarëve të tij

Më 29 korrik të vitit 2001, në rajonin e Malësisë së Gostivarit, ku kishte filluar ...