KEK
Fillimi / Lajmet / Flora Brovina: Inati dhe hakmarrja në politikë janë primitivizëm ose egoizëm i sëmurë me se paku
Flora Brovina: Inati dhe hakmarrja në politikë janë primitivizëm ose egoizëm i sëmurë

Flora Brovina: Inati dhe hakmarrja në politikë janë primitivizëm ose egoizëm i sëmurë me se paku

Shkrimtarja humanistja ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina ka reaguar lidhur me mos garantimin nga ana e pushtetarëve për mbrojtje në liri të krerëve te UÇK-së. “Duke urryer njeri tjetrin po e humbim dinjitetin tonë. Nuk është hera e parë… nuk u bëme bashkë as për Rezolutën për gjenocidin, as për Gjykatën “ndërkombëtare” të Kosovës në të cilën në çdo mënyrë përbuzë luftën tonë për liri dhe UÇK-në Kush të garantoj!!! A ka kush fytyrë, apo kurriz, a dinë obligim që kanë !!! Inati e hakmarrja janë primitivizëm ose egoizëm i sëmurë me se paku!”, ka shkruar ajo në një reagim.

Kontrolloni gjithashtu

Daut Haradinaj: Zonja, Donika Shvarc duhej të shkonte në Prokurori për akuzat kundër meje, nëse ka diçka të vërtetë

Ish-deputeti e kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, para rreth tre muajve, iu kishte ...