KEK
Fillimi / Lajmet / Çerkin Dukolli: Liria e shtypit, është e drejtë themelore dhe vlerë kuptimplote e shteteve demokratike
Çerkin Dukolli: Liria e shtypit, është e drejtë themelore dhe vlerë kuptimplote e shteteve demokratike

Çerkin Dukolli: Liria e shtypit, është e drejtë themelore dhe vlerë kuptimplote e shteteve demokratike

Me rastin e 3 Maji është Dita botërore e lirisë së shtypit, ish-zëvendësministri i punëve të Jashtme Çerkin Dukolli ka thënë së kjo liria në gazetari është e drejtë elementare dhe vlerë demokratike. “Liria e shtypit, është e drejtë themelore dhe vlerë kuptimplote e shteteve demokratike. Gazetarët kanë profesion fisnik, të sjellin tek publiku informacionin e duhur e në kohë reale pavarësisht kushteve të punës dhe ambientit socio-politik. Kosova ka medie të lira, ka gazetarë të mirë e konkurentë në tregun medial evropian. Gazetarë urime Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, profesionit pa të cilin as që mund të mendohet demokracia”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...