KEK
Fillimi / Lajmet / Grupimi për Partinë Demokratike ka kërkuar që Lulzim Basha të largohet nga drejtimi i partisë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur nga “Çadra e Lirisë”, ka shprehur falënderime për kryetarin e Komitetit të Punëve të Jashtme

Grupimi për Partinë Demokratike ka kërkuar që Lulzim Basha të largohet nga drejtimi i partisë

Grupimi për Partinë Demokratike ka kërkuar që Lulzim Basha të largohet nga drejtimi i partisë. Pjesë e këtij grupimi janë emra të njohur mes demokratëve, nga Bujar Nishani e Arben Imami, tek Edith Harxhi, Ibsen Elezi, Indrit Hoxha, Bisslim Ahmetaj, Edivn Kulluri dhe Arben Ristani. Në fjalën e tij, ish-deputeti Arben Imami tha se ky grupim do të bëjë më shumë se gjithçka për ta larguar Lulzim Bashën nga drejtimi i partisë. Ai foli me tone të ashpra ndaj kreut të PD-së .“Do të jetë vrima e miut 500 groshë nëse mendon se në koalicion me PS-në, me arsyetime jo u vodhën votat, jo nuk do hyjmë në parlament, Sipas Imamit, e vetmja rrugë e ndershme dhe e drejtë është dorëheqja e Bashës.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e partisë që është në Hagë

Ish-ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...