MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova ka bërë punë të madhe për t’ia mundësuar qytetarëve të saj lëvizjen e lirë në vendet e BE-së
Ramush Haradinaj

Haradinaj: Kosova ka bërë punë të madhe për t’ia mundësuar qytetarëve të saj lëvizjen e lirë në vendet e BE-së

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas votimit të komitetit LIBE pro liberalizimit të vizave për shtetasit tanë, ai ka thënë së Kosova ka bërë punë të madhe për t’ia mundësuar qytetarëve të saj lëvizjen e lirë në vendet e BE-së sidomos në sundimin e ligjit. “Pas plotësimit të të gjitha kushteve për liberalizim, hapi i dytë drejt heqjes së regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës u mbyll me sukses. Parlamenti Evropian, respektivisht Komiteti LIBE për të Drejta Civile, Drejtësi, dhe Çështje të Brendshme, aprovoi sot mandatin për hapjen e negociatave me Komisionin Evropian për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës. Kosova ka bërë punë të madhe, veçanërisht në fuqizimin e sundimit të ligjit, andaj është e sigurt se do të përmbyllet me sukses i tërë procesi, duke u mundësuar qytetarëve tanë të lëvizin lirshëm në vendet e BE-së. Mirënjohës për angazhimin e madh dhe të vazhdueshëm të eurodeputetes dhe raportueses për liberalizim të vizave në Parlamentin Europian, Tanjo Fajon, dhe të gjithë europdeputetëve tjerë që votuan pro lëvizjës së lirë për kosovarët”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal znj. Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ...