Daut Haradinaj: Dje fitoi populli i Kosovës

Haradinaj: Nëpërmjet Ramushit ka tendencë që të destabilizohet Kosova

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Daut Haradinaj, ka thënë se ka tendenca që nëpërmjet liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj të destabilizohet vendi. Është zotuar se AAK-ja nuk do ta lejojë një gjë të tillë. Këto komente ai ka bërë gjatë një ligjërate në kolegjin “ISPE”. “E përsëris edhe njëherë që ka tendenca që përmes Ramushit me destabilizuar Kosovën dhe ne Aleanca nuk po e lejojmë këtë”, është shprehur Haradinaj. Më tutje, ka theksuar se në Kosovë ka një bllokadë institucionale. “Kemi një bllokadë dhe kjo bllokadë nuk është për shkak të opozitës, por për shkak të pozitës sepse nuk mundet me u bllokuar nga opozita me 37 deputetë. Dhe si mund të zgjidhet kjo? Vetëm që të shkojmë në zgjedhje”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit për një armëpushim të menjëhershëm 6-javor

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit palestinez të …