KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar
Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it me urdhër të Speciales në zyrët e OVL-UÇK-së. Ai ka thënë se vazhdon ta mbajë qëndrimin se publikimi i dosjeve të rrjedhura ka qenë i gabuar dhe se sipas tij do ta dëmtojë më së shumti Kosovën, shkruan lajmi.net. “Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar. Ne nuk kemi qenë e as nuk jemi në anën e kundërt të drejtësisë”, ka shkruar Haradinaj. Ai e ka quajtur të panevojshëm bastisjen dhe operacionin e sotëm të EULEX-it, duke shtuar se secili person do t’i përgjigjet vullnetarisht drejtësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarët e Komunave kërkojnë që të shkurtohet faza e dytë e masave në mënyrë që humbjet ekonomike të mos jenë më të mëdha

Thirrjeve globale për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar edhe Kosova

Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar ...