MIT KS
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Tre komponentë e bëjnë marrëveshjen Kosovë-Serbi, por që nuk janë territori, “Trepça” apo Ujmani
Haradinaj: Duhet t'u bëhet e qartë të gjithëve se Kosova nuk guxon të ulët në një tavolinë ku diskutohet për kufijtë

Haradinaj: Tre komponentë e bëjnë marrëveshjen Kosovë-Serbi, por që nuk janë territori, “Trepça” apo Ujmani

Në një takim me qytetarët dhe strukturat e partisë në Rahovec, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, ku tha se Evropa duhet të jap diçka, që t’i ndreq të dy palët. Haradinaj përmendi edhe kufirin me Malin e Zi, ku tha se do ta nxjerr Qakorrin dhe Kullën. Kryeministri i Kosovës tha se punojnë në të gjitha drejtimet me Amerikën. Haradinaj theksoi se kur ka kërkuar që Amerika të futet në dialog, shefja e politikës së jashtme, Federica Mogherini nuk ka dalur në konferencë për shtyp më të. Haradinaj tha se tre komponentë e bëjnë marrëveshjen Kosovë-Serbi, e që sipas tij nuk është territori, “Trepça” apo Ujmani. Ai tha se elementi i dytë janë të drejtat e pakicave që jetojnë në të dy anët, ndërsa elementi i tretë janë marrëdhëniet ekonomike.

Kontrolloni gjithashtu

SHBA-të tërhiqen zyrtarisht nga OBSH-ja të cilën po e akuzojnë edhe për keqmenaxhim të pandemisë

SHBA-të tërhiqen zyrtarisht nga OBSH-ja të cilën po e akuzojnë edhe për keqmenaxhim të pandemisë

Kryetari amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit, të ...