Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, ka bërë të ditur para Gjykatës se është i plagosur dhe deri tani ka kryer 27 operacione

I arrestuari i Gjykatës Speciale, kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

Nga Gjykata Speciale në Hagë bëhet e ditur se Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kjo është konfirmuar në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Speciale nga avokati i tij, Xhonatan Ris. Ai ka thënë se Gucati është duke marrë barna për shkak të gjendjes jo të mirë fizike. Avokati ka konfirmuar se ai sot do të vizitohet nga mjeku dhe të marrë diagnozën për problemin që ka. “Sikurse e shikoni z. Gucati nuk është i pranishëm. Në fillim të seancës sot me është vënë në vëmendje gjendja e tij. Ai nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Ka marrë ilaçe kundër dhimbjeve mbrëmë. Ka një takim me mjekun në orën 18:00 sot. U përpoq që të qëndronte në sallë gjatë vazhdimit të procedurës, por dhimbjet vazhdojnë. Nuk është në gjendje të mirë fizike për të qenë i pranishëm. Nuk ka një diagnozë mjekësore por besoj që do të kemi sonte dhe do t’i jap udhëzime se si do të vazhdojmë”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Salla në Besianë ishte e vogël për t’i zënë anëtarë e simpatizantët e PDK-së, ku folën kryetari i degës, Isak Shabani e Ragip Xhaka

Kryetari i degës së PDK-së, në Besianë dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, Isak Shabani, …