KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK i fton sërish qytetarët që të vaksinohen dhe ta shmangin mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave
IKSHPK i fton sërish qytetarët që të vaksinohen dhe ta mbrojnë veten, familjen dhe kombin nga virusi korona

IKSHPK i fton sërish qytetarët që të vaksinohen dhe ta shmangin mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen. Përmes një publikimi, IKSHPK ka ftuar qytetarët që të vaksinohen duke thënë se me vaksinë mbroni veten, familjen, të afërmit, kombin dhe njerëzimi kundër Covid-19. Ndryshe deri të dielën në kuadër të vendit kanë qenë gjithsej 357 mijë e 920 doza të vaksinave të administruara. Përgjatë asaj ditë janë vaksinuar 1 mijë e 149 qytetarë të Kosovës. Nga IKSHPK po bëhet thirrje për vaksinim derisa tani për tani janë gjithsej 161 raste aktive të të infektuarve me koronavirus.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...