KEK
Fillimi / Analiza / Isidoros Karderinis: Paralajmërimet dramatike të fituesit të çmimit Nobel, Luc Montagnier
Karderinis Isidoros

Isidoros Karderinis: Paralajmërimet dramatike të fituesit të çmimit Nobel, Luc Montagnier

Për një vit e gjysmë, njerëzimi është zhytur në errësirën e thellë të koronavirusit. Një virus që po del tani në dritë që u prodhua në laboratorin e Wuhan kishte rezultuar në miliona vdekje dhe shkatërruar jetën e miliarda njerëzve në të gjithë botën.

Por një virus i trilluar, domethënë një armë biologjike, është një krim i tmerrshëm kundër njerëzimit dhe padyshim që ata që kanë kryer këtë punë kriminale duhet të ndëshkohen në një mënyrë shembullore.

Nga të gjithë virologët e shquar në planet, të cilët kanë shprehur mendimin del se virusi nuk është krijuar nga duart e njeriut në laborator ose kanë heshtur, ai ishte një nga të paktët, Fituesi i Çmimit Nobel për mjekësinë që izoloi virusin e AIDS , profesori francez Luc Montagnier, i cili kishte guximin dhe pa frikë të thoshte të vërtetën, dhe pa ndonjë interes. Përkundrazi, ai gjithashtu rrezikoi jetën e tij, duke pasur forca të mëdha dhe të fuqishme planetare kundër tij. Profesori tjetër francez, Jean Bernard Fourtillan, i cili gjithashtu tha të vërtetën, ishte mbyllur në një spital psikiatrik. Atëherë, çfarë tha Montagnier mbi një vit më parë? “Ashtë bërë një manipulim rreth këtij virusi … koronavirus të lakuriqet, dikush ka shtuar sekuenca, sidomos nga HIV, nga virusi AIDS … Nuk është e natyrshme. Thjesht puna e profesionistëve, biologëve molekularë…Një shumë punë precize e përpiktë”.

 Dhe çfarë thanë kolegët e tij virologë? Profesori francez Jean Francois Delfraissy, kreu i këshillit shkencor që këshillon qeverinë franceze për “pandeminë”, tha: “Hipoteza se virusi u prodhua në një laborator të Wuhan është një teori konspiracioni që nuk ka asnjë lidhje me të shkenca. Të gjithë në komunitetin shkencor janë dakord se është një koronavirus”. Profesori francez Olivier Schwartz, shefi i departamentit të virusit dhe imunitetit në Institutin Pasteur në Francë, tha: “Studimet mbi gjenet e virusit tregojnë qartë se ai nuk ishte një virus i bërë nga njerëzit në laborator”. Profesori Luc Montagnier po përhap teori fantastike”.

Kështu që, ju e kuptoni kush kishte të drejtë, kush po thoshte të vërtetën që gjithsesi do të dalë në dritë në të gjitha dimensionet e saj sepse “Asgjë nuk mbetet e  fshehur nën diell” thuhet sipas proverbit të lashtë grek.

Dhe sot, çfarë thotë Fituesi i Çmimit Nobel për mjekësinë Luc Montagnier për “vaksinat” eksperimentale që madje nuk janë të licencuara dhe tashmë kanë shkaktuar mijëra vdekje dhe miliona lëndime në të gjithë botën? Në një intervistë të fundit ai deklaroi sa vijon: “Vaksinat shkaktojnë mutacione. Diku tjetër ai thotë: Nuk ka asnjë shans për mbijetesë afatgjatë për dikë që ka marrë një nga” vaksinat “për COVID-19. Nuk ka asnjë shpresë dhe asnjë shërim të mundshëm. Ne duhet të jemi gati për të djegur kufomat”.

Këto pretendime janë padyshim tronditëse dhe sigurisht të tmerrshme, duke qenë se sipas të dhënave zyrtare, rreth 1 miliard njerëz në botë tashmë janë vaksinuar. Në fakt, nëse ai verifikohet, do të ketë një vrasje me përmasa të pabesueshme që do t’i bëjë dy luftërat botërore të duken si një miniaturë.

Profesorë të tjerë kryesorë, mësues me famë botërore dhe mijëra mjekë nga e gjithë bota në të njëjtin drejtim me Nobelistin Francez. Në veçanti, profesori Gjermano-Tajlandez i Universitetit Gjerman të Mainz, Sucharit Bhakdi, duke iu drejtuar popullatës botërore, e lut atë me fjalët e mëposhtme: “Mos besoni … mos e besoni këtë gënjeshtër. Mos besoni në emrin e Zotit.” Për hir të Zotit, zbuloni para se të lejoni veten dhe të dashurit tuaj të vaksinohen. Sepse nëse jeni vaksinuar një herë, ato limfocite, nëse ndodh përsëri, do të bëhen edhe më aktive. Kjo shpjegon pse vaksina e dytë është gjithmonë më e keqe se e para sepse është përforcuesi, apo jo? Dhe pashë Zotin … Mos e bëj atë për herë të tretë ose të katërt, sepse nëse e bën atë do të kontribuosh në shkatërrimin e popullsisë botërore”.

Për më tepër, profesori i Universitetit Irlandez të Dublinit, Dolores Cahill dhe ish nënkryetar i Komitetit Shkencor të Iniciativës së Ilaçeve Inovative (IMI) thanë muaj më parë: “Një përqindje e madhe e atyre që morën vaksinën m-RNA do të vdesin këtë shkurt deri në një vit më vonë … studimet mbi kafshët na kanë treguar se deri në 50% do të vdesin. Sidomos deri në 80% e njerëzve në grupmoshën 45-80 do të kenë komplikime serioze shëndetësore ose do të vdesin”.

Ish nënkryetari i Pfizer, Dr. Mike Yeadon gjithashtu deklaroi sa vijon: “Tani është tepër vonë për të shpëtuar këdo që është vaksinuar me ndonjë nga vaksinat Covid-19. Miliarda janë të dënuar me vdekje të sigurt, të pandryshueshme dhe shqetësuese. Kushdo që ka marrë injeksioni i vaksinës me siguri do të vdesë para kohe dhe 3 vjet është një vlerësim bujar se sa kohë mund të presin të mbijetojnë”.

Pra, duke lexuar të gjitha këto deklarata, nuk është e mundur të vaksinoheni nëse padyshim që keni një funksion themelor të trurit. Sidoqoftë, pyetja është: A e kanë ata atë? Fatkeqësisht ka njerëz që nuk e kanë, sepse edhe nëse i mësojnë këto deklarata, ata shkojnë të vaksinohen. Dhe pse po ndodh kjo? Pse është Pse është kaq e frikshme të lani trurin dhe propagandën sistematike të medias në shumicën e vendeve sa që i ka bërë ata të humbin mendjen nën regjimin e terrorizmit të vdekjes koronavirus dhe të hedhin poshtë shkurtimisht çdo pikëpamje dhe vlerësim tjetër shkencor.  e frikshme të lani trurin dhe propagandën sistematike të medias në shumicën e vendeve sa që i ka bërë ata të humbin mendjen nën regjimin e terrorizmit të vdekjes koronavirus dhe të hedhin poshtë shkurtimisht çdo pikëpamje dhe vlerësim tjetër shkencor. Edhe këtu duhet të theksoj se konflikti i mendimit dhe vetëm në komunitetin shkencor mjekësor është një arsye e mjaftueshme për të mos marrë asnjë nga “vaksinat” COVID-19, vdekshmëria e të cilave, për më tepër, është shumë e ulët, me 0.15%, dhe nuk justifikojnë në asnjë mënyrë vaksinimin masiv universal. Sigurisht, ka njerëz që nuk dinë asgjë për të gjitha këto – gjë që nuk justifikohet sot pasi që dikush është i detyruar të bëjë diçka në lidhje me ekzistencën e tij biologjike – dhe për këtë arsye ata janë të lumtur që vaksinohen.

Si përfundim, unë do të doja të uroja sa vijon: të gjithë këta shkencëtarë të mëdhenj të gabojnë në lidhje me efektet kaq dramatike dhe makth të vaksinimit, domethënë ta teprojnë, ose të kenë një antidot në të ardhmen që detoksifikon njerëzit e vaksinuar.

Sido që të jetë, njerëzit duhet të ndalojnë së shkuari në qendrat e vaksinimit dhe vaksinimet duhet të ndalen TANI.

Curriculum vitae

Isidoros Karderinis ka lindur në Athinë në vitin 1967. Ai është romancier, poet dhe kolumnist. Ai studioi ekonomi dhe përfundoi studime pasuniversitare në ekonominë e turizmit. Artikujt e tij janë botuar në gazeta, revista dhe faqe në të gjithë botën. Poezitë e tij janë përkthyer në anglisht, frëngjisht dhe spanjisht dhe janë botuar në antologji poetike, revista letrare dhe kolona të gazetave letrare. Ai ka botuar tetë libra me poezi dhe tre romane në Greqi. Librat e tij janë përkthyer dhe botuar në Shtetet e Bashkuara, Britaninë e Madhe, Itali dhe Spanjë.

 

 

 

 

 

Social media

 

Facebook: Karderinis Isidoros

Twitter: isidoros karderinis

Linkedin: ISIDOROS KARDERINIS

 

 

Burimet:

https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2020/04/17/le-coronavirus-fabrique-a-partir-du-virus-du-sida-la-these-tres-contestee-du-pr-luc-montagnier_6036972_4355770.html

https://www.thestar.com.my/news/regional/2020/04/21/experts-accusation-that-covid-19-virus-originates-in-lab-is-false-and-wrong

Toutes les personnes vaccinées contre le covid mourront, prévient le virologue français ⋆ .

https://www.facebook.com/100013353545767/videos/1178172692637838

https://www.brighteon.com/10be15cc-987e-44b9-83b5-1db88e60ae36

Kontrolloni gjithashtu

Petrit Dibrani

Petrit Dibrani: Bashkohuni shqiptarë, ose bëhuni gati për tragjedi të tjera!

Sot thuajse të gjithë shqiptarët me mendje të shëndosh, kanë dhimbje. Tragjedi rrugës për shtëpi, ...