kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Ka ndërruar jetë vetarani i UÇK-së dhe ushtari i i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Nijazi Uruqi
Ndërron jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë të Kosovës, Njazi Uruqi

Ka ndërruar jetë vetarani i UÇK-së dhe ushtari i i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Nijazi Uruqi

Ka ndërruar jetë ushtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Nijazi Uruqi. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë me dije ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi përmes një postimi. “Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit të UÇK-së, TMK-së e FSK-së, Nijazi Uruqi. Nijaziu ishte shembulli më i mirë i një djali të ri që me përkushtimin më të madh në luftë dhe pas lufte tregoi se si duhet e punohet për atdhe. Ngushëllime familjes Uruqi, bashkëluftëtarëve, kolegëve e të gjithë atyre që e njohën. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Nesër në Dardhishtë të komunës së Kastriotit përkujtohet luftëtari i lirisë së Kosovës, Jusuf Shalaku - Cufa

Nesër në Dardhishtë të komunës së Kastriotit përkujtohet luftëtari i lirisë së Kosovës, Jusuf Shalaku – Cufa

Me 4 tetor 2019 ne fshatin Dardhishtë të komunës së Kastriotit, në orën 12:00, përkujtohet ...