KEK
Fillimi / Njoftime / Ka ndërruar jetë veterani i arsimit poeti dhe anëtari i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, Halit Gashi
Ka ndërruar jetë veterani i arsimit poeti dhe anëtari i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, Halit Gashi

Ka ndërruar jetë veterani i arsimit poeti dhe anëtari i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, Halit Gashi

Mbrëmë ka ndërruar jetë veterani i arsimit dhe poeti Halit Gashi, anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës. Ai u lind në fshatin Busi, të Prishtinës, në vitin 1935. Ka botuar 18 vepra letrare, vjersha për fëmijë e të rritur, romane dhe monografi.  Varrimi i tij bëhet nesër (me 25 shtator) në orën 13:00, në varrezat e Lugmirit, afër Mati 1.

 

Kontrolloni gjithashtu

Autoriteti i Aviacionit Civil: Fushatë vaksinimi nga ajri nga data 24 deri më 31 tetor 2020

Autoriteti i Aviacionit Civil: Fushatë vaksinimi nga ajri nga data 24 deri më 31 tetor 2020

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës informon të gjithë qytetarët se nga data 24 deri ...