mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli thotë se zgjedhjet janë të pashmangshmre dhe për këtë partia e tij është e gatshme
Veseli: Ligji për sponsorizime në fushën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do t’i rrisë dukshëm fondet për këta sektorë

Kadri Veseli thotë se zgjedhjet janë të pashmangshmre dhe për këtë partia e tij është e gatshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato janë të pashmangshme. Ai në një konferencë për shtyp pas kthimit nga vizita zyrtre në SHBA, tha se tash do të ulën të flasin për kohën që duhet mbajtur zgjedhjet. Veseli tha se vendimi për dorëheqje i kryeministrit Ramush Haradinaj ishte personal dhe se për të nuk ishin njoftuar më herët. Kryekuvendari tha se qytetarët tanë të kenë besim të plotë se shteti ynë, sovraniteti dhe integriteti – janë dhe do të jenë të pacenuara përjetë! Duke folur për ftesat për luftëtarët e UÇK-së që po vijnë nga Gjykata Speciale, e që mund të vijnë edhe në vazhdim, sipas Veselit nuk duhet të lejohet të shkaktojnë huti dhe pasiguri te qytetarët tanë.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...