kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ardian Gjini thotë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është gati për zgjedhje të reja pas dorëheqjes së Haradinajt
Ardian Gjini thotë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është gati për zgjedhje të reja pas dorëheqjes së Haradinajt

Ardian Gjini thotë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është gati për zgjedhje të reja pas dorëheqjes së Haradinajt

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se ky subjekt politik është gati për zgjedhje të reja, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Gjini ka thënë se AAK-ja në Gjakovë është mobilizuar për ta rikthyer Haradinajn në postin e kryeministrit. “Përtej sfidave dhe vështirësive Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë është mobilizuar, duke e ftuar sovranin që t’ia rikthejë të drejtën e mohuar për të punuar në të mirë të Republikës së Kosovës me kryeministrin tonë! AAK  Gati Për Zgjedhje!”, ka shkruar Gjini.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...