kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit
Hahn thotë se perspektiva e integrimit evropian për vendet e Ballkanit është garanci për zhvillimin e këtij rajon

Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin se Kosova është kandidat serioz potencial për status të kandidatit në BE, sado që ka pranuar se ka ligje më specifike që kërkojnë votë të posaçme. Haradinaj ndër të tjera pranoi se ka hezitim që Kosova të futet në agjendë e BE-së për liberalizimin e vizave.

Kontrolloni gjithashtu

Pal Lekaj e quan të kundërligjshëm vendimin për anulimin e tenderit për Autostradën e Gjilanit

Pal Lekaj e quan të kundërligjshëm vendimin për anulimin e tenderit për Autostradën e Gjilanit

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i quan të dëmshme dhe të kundërligjshme vendimet për anulimin ...