KEK
Fillimi / Institucionet / Komuna e Skenderajt shpërndarjen e pakove ushqimore do ta bëjë tek secila familje një nga një
Bekim Jashari: Është absurde se si shteti 21 vjet pas luftës kullat e Jasharajve kanë mbetur nën mëshirën e fatit

Komuna e Skenderajt shpërndarjen e pakove ushqimore do ta bëjë tek secila familje një nga një

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, përmes rrjetit social facbook i ka njoftuar qytetarët e komunës së Skenderajt se, Ditëve të fundit, Qendra për Punë Sociale në Komunën tonë ka pranuar pako ushqimore nga shoqata e biznese të ndryshme për rastet sociale, pas situatës së krijuar në vend. Për të evituar pritjen në radhë, rrezikun e përhapjes së virusit, kërkojmë nga qytetarët në asistencë sociale që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre pasi që shpërndarja e pakova ushqimore do të bëhet tek secila familje një nga një. Faleminderit të gjithë bamirësve për përkrahjen dhënë familjeve në nevojë.

Bashkë do t’ia dalim! Ka thënë kryetari Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

UNICEF dhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ndihmojnë shkollat e komunës së Vitisë me mjete higjienike

Në prag të fillimit të periudhës së dytë shkollor 2020/2021, Komuna e Vitisë, është furnizuar ...