Fillimi / Institucionet / Komuna e Vitisë me homazhe pranë varrezave të dëshmorëve shënojë 14 Qershorin- Ditën e Çlirimit

Komuna e Vitisë me homazhe pranë varrezave të dëshmorëve shënojë 14 Qershorin- Ditën e Çlirimit

Me rastin e 14 Qershorit – Ditës së Çlirimit të Komunës së Vitisë, institucionet komunale të Vitisë, në krye me kryetarin Sokol Haliti, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh në varrezat e dëshmorëve në Viti. Homazhe kanë bërë edhe përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, subjekteve politike, policisë, familjarë të dëshmorëve dhe të tjerë. Përndryshe për shkak të gjendjes së pandemisë të krijuar nga virusi COVID-19 aktivitetet e tjera nuk do të zhvillohen.

Kontrolloni gjithashtu

Islamic Relief Kosova ndihmon familjet me nevojë të Komunës së Hanit të Elezit

121 pako me nga 7 kg mish është kontributi humanitarë i radhës i Islamic Relief ...