mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Komuna e Vitisë përkujton dhe nderon dëshmorin Rashit Mustafa-Komandat “Karadaku”

Komuna e Vitisë përkujton dhe nderon dëshmorin Rashit Mustafa-Komandat “Karadaku”

Zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu i shoqëruar nga bashkëpunëtorët, përfaqësuesit e shoqatave të dalura nga lufta e UÇK-së si dhe familjar të dëshmorit të kombit, Rashit Mustafa- Komandant “Karadaku” kanë bërë sot homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh në varrin e dëshmorit, Rashit Mustafa- Komandant “Karadaku” në varrezat e dëshmorëve në Viti. Në përvjetorin e rënies së Komandat “Karadakut” janë bërë edhe homazhe pranë shtatores e këtij dëshmori në Viti.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Haliti vizitoi punimet në ndërtimin e parkut në Pozheran dhe asfaltimin e një rruge në fshatin Sllatinë të Poshtme

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim ...