Kriza politike në Shqipëri, ambasadori i SHBA-ve dhe ambasadorja e BE-së në Tiranë e takojnë Jozefina Topallin

Kriza politike në Shqipëri: Ambasadori Lu dhe ambasadorja Vlahutin në Tiranë e takojnë Jozefina Topallin

Ambasadori i Amerikës në Tiranëm Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, kanë hyrë në një takim me deputeten e Partisë Demokratike, ish kryekuvendaren, Jozefina Topalli. Ky takim pason pas një momenti delikat për vendin, kur qeverisja po përjeton një krizë për shkak të protestës së opozitës, e cila po kërkon qeveri teknike madje edhe zgjedhjet elektorale janë në dilemë nëse do të mbahen apo jo më 18 qershor.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …