leoni

Kryekuvendari, Kadri Veseli shpesh viziton “ilegalisht” veriun e Kosovës

Kryekuvendari, Kadri Veseli shpesh viziton “ilegalisht” veriun e Kosovës

Kryekuvendari, Kadri Veseli pas takimit që pati me nënkryetarin e komunës së Leposaviqit, Mihret Salkoviq, ka deklaruar se shumë shpesh shkon në veriun e Kosovës por që nuk dëshiron ta shfaq publikisht, për shkaqe të cilat nuk ia ka bërë të ditura opinionit. Veseli premtoi me këtë rast se shumë shpejt do ta vizitojë edhe zyrtarisht komunën e Leposaviqit pasi që është i ftuar nga Lista Serbe, raporton Kosovapress. I pyetur për kthimin e mundshëm të ministrave serbë në Qeveri, Veseli pret që ata të kthehen. “Zyrtarisht ende s’janë kthyer por kemi kontakte. E kanë një qëndrim politik por besoj që shpejt do të përmirësohet situata dhe do të kthehen”, tha kryekuvendari, KadriVeseli.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …