kek
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli, priti sot në takim një delegacion nga Ajowa, kryesuar nga gjenerali Timothy Orr
Kryekuvendari Veseli, priti sot në takim një delegacion nga Ajowa, kryesuar nga gjenerali Timothy Orr

Kryekuvendari Veseli, priti sot në takim një delegacion nga Ajowa, kryesuar nga gjenerali Timothy Orr

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim një delegacion nga Ajowa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kryesuar nga gjenerali Timothy Orr. Në takim u diskutua për bashkëpunimin e ngushtë që Kosova dhe shteti i Ajowas kanë ndërtuar ndër vite, si dhe për modalitetet e bashkëpunimin në të ardhmen. Veseli falënderoi Gardën Kombëtare dhe shtetin e Iowas në përgjithësi, për mbështetjen e madhe dhënë Kosovës në fushën e sigurisë, sidomos në përgatitjen e kuadrove ushtarakë. Ai tha se mbështetja ushtarake për Kosovën është e nevojshme, sidomos tani kur ajo po ndërton kapacitetet e saj të plota ushtarake. Gjenerali Timothy Orr, nga ana e tij, ritheksoi edhe një herë përkrahjen për Kosovën. Jam i nderuar ta takoj kryeparlamentarin Veseli dhe ta falënderoj për përkrahjen e tij për këtë marrëdhënie të veçantë mes shtetit të Ajowes dhe Republikës së Kosovës tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Masakra e Dubravës mbetet një nga krimet më monstruoze në Kosovë për të cilën askush nuk është gjykuar

Haradinaj: Masakra e Dubravës mbetet një nga krimet më monstruoze në Kosovë për të cilën askush nuk është gjykuar

Sot është 20 vjetori i masakrës së Dubravës me ç’rast forcat serbe kanë vrarë 160 ...