MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Isa Mustafa ka shkruar lidhur me prioritetet e Qeverisë gjatë këtij viti
Isa Mustafa

Kryeministri Isa Mustafa ka shkruar lidhur me prioritetet e Qeverisë gjatë këtij viti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar lidhur me prioritetet e qeverisë së tij gjatë këtij viti.  Ai ka premtuar se autoritetet qeveritare do të iniciojnë: kompensimin e dëmeve të luftës, zbardhjen e të gjitha rasteve të të pagjeturve, zbardhjen e vrasjeve politike dhe reformën zgjedhore. “Realizimi i këtyre objektivave është në interes të vendit, të qytetarëve dhe të të gjitha subjekteve politike”, ka thënë Mustafa. Mirëpo  Qeveria e Isa Mustafps po përballet me kundërshtime dhe bojkot të punës nga opozita e bashkura, për shkak të marrëveshjes që ka nënshkruar ai me Serbinë, për formimin e Asocicacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë dhe me Maili e Zi lidhur me Demarkacionin. Mustafa do të përballet edhe me përçarjen që ka shkaktuar në parti i zgjedhja e Hashim Thaçi në postin e kryetarit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë politike shqiptare në IRJM urojnë popullin e Kosovës për Ditën e Pavarësisë

Sot përfundon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Sot përfundon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut të cilat do të mbahen të martën, ...