KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi
Edi Rama dhe Aleksandar Vuciq

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po qëndron në Beograd për të marrë pjesë në një takim të rëndësishëm, pasi liderët e Ballkanit bashkë me ata të BE-së do të diskutojnë për sigurinë në rajon.  Rama, i cili konsiderohet  ndër të ftuarit më të rëndësishëm, do të bëjë hapjen e samitit dhe më pas do të takojë kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Pastaj, Rama pritet të takojë një delegacion të  shqiptarëve të Preshevës. Politikanë nga ky rajon po qëndrojnë  në Beograd për të diskutuar problemet e tyre më të rëndësishme gjatë vizitës së kryeministrit shqiptar, i cili më pas do të niset për në forumin e biznesit në Nish.  Gjatë qëndrimit në Serbi, Rama promovon edhe librin e tij “Kurban”. Ai  gjatë dy viteve tri herë e ka vizituar Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...