kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryetarët serbë të veriut, nuk pranojnë të betohen para para simboleve të Republikës së Kosovës
Qeveria e Serbisë ndan miliona euro për katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës

Kryetarët serbë të veriut, nuk pranojnë të betohen para para simboleve të Republikës së Kosovës

Kryetarët e sapozgjedhur të katër komunave veriore po vazhdojnë të  shantazhojnë institucionet e vendit tonë  duke mos pranuar të betohen para flamurit dhe para simboleve të Republikës së Kosovës. Veprimet e tilla të Listës Serbe sërish kanë bllokuar  situatën në veri të vendit. Edhe pse kishin paralajmëruar se do të japin dorëheqje në momentin që rizgjidhen përsëri, kryetarët e komunave veriore (Leposaviç, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut) nuk kanë pranuar as të betohen para flamurit dhe para simboleve të Republikës së Kosovës. Ata nuk janë paraqitur të enjten në seancën solemne në Kuvendin Komunal të komunave përkatëse, me ç’rast seanca është shtyrë për një afat të pacaktuar.

Kontrolloni gjithashtu

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

MBPZHR: Demant për shkrimin e Gazetës Koha Ditore “Qeveria paguan mijëra euro qira për zyrat që nuk i shfrytëzon”

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), demanton shkrimin e gazetës “Koha Ditore”, me ...