Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Opozitës i duhen vetëm edhe 3 nënshkrime të deputetëve, për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, por pa gjasa
Kuvendi i Kosovës po funksionon vetëm me seanca të jashtëzakonshme që kërkohen kryesisht nga opozita

Opozitës i duhen vetëm edhe 3 nënshkrime të deputetëve, për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, por pa gjasa

Opozitës i duhen vetëm  edhe 3 nënshkrime të deputetëve të Kuvendit të Kosovës  për ta ngritur mocionin e votëbesimit dhe për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”. Por mundësia për t i gjetur tre deputetë në radhën e koalicionit duket mision i pamundshëm, sepse asnjëri prej tyre nuk shkel mbi interesin e vet, për hatër të opozitës. Kjo mund të ndodh vetëm me ndonjë pazar, me ndonjë tender apo me para kesh. Andaj  deputetët e koalicionit qeverisës nuk ndihen fare të rrezikuar nga kjo nismë. Ata po ashtu, duke u mbështetur në “patriotizmin” e opozitës për të mos kërkuar votat e deputetëve serbë ndihen të sigurt në rehatinë e tyre, edhe pse deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se do të përfillet vullneti i deputetëve, cilët do qofshin ata. Tekefundit me listën serbe ky koalicion por e mbanë pushtetin. Po deputetët serbë nuk do të pranojnë ta japin votën pa një kushtëzim.

Kontrolloni gjithashtu

Limaj thotë se këto nuk janë zgjedhje të radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit

Limaj thotë se këto nuk janë zgjedhje të radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër Nisma-AKR, Fatmir Limaj, ka takuar të shtunën ...