MIT
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim përshëndetës ambasadorin e ShBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim përshëndetës ambasadorin e ShBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim përshëndetës ambasadorin e ShBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka pritur në takim përshëndetës ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Mustafa ka falënderuar ambasadorin Delawie për kontributin e madh të tij dhe mbështetjen e pazëvendësueshme të Qeverisë dhe popullit amerikan në shtetndërtimin e Kosovës. Në këtë takim Mustafa e Delawie kanë biseduar edhe për çështjet tjera aktuale, me rëndësi për Kosovën dhe rolin e ShBA-së. Pjesë e këtij takimi kanë qenë edhe nënkryetarët e LDK-së, Lutfi Haziri e Agim Veliu, sekretari i përgjithshëm, Ismet Beqiri dhe kryetarja e Forumit të Gruas të kësaj partie, Lirije Kajtazi.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...