driloni com
vala – old
vipa
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit
Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit

Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit

Kryetari i Mitrovicës nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, përuroi liqenin artificial në luginën e Ibrit. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kryetari  i AKR-së Behgjet Pacolli, i shoqëruar nga ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Albena Reshitaj, deputeti Labinot Tahiri, si dhe zëvendës-ministrat Rejhan Vuniqi, Fatmir Matoshi e Besnik Beka. Në fjalën e tij para bashkëqytetarëve, Bahtiri tregoi se si i gjithë projekti është realizuar pas një pune të madhe dhe me përkushtim. “Ky liqen i bukur është rezultat i punës tonë dinjitoze. Këtu kemi mbjellur edhe 1200 drunj, ndërsa 2.7 hekatarë do të shfryetëzohen për pishina te mbyllura olimpike dhe shëtitore”, ka treguar Kryetari i Mitrovicës.

Kontrolloni gjithashtu

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

Dojçe Welle i ka kushtuar një artikull dialogut i cili do të zhvillohet të dielën ...