MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Limaj: Është koha që rinia të marrë përgjegjësi dhe t’u krijohet më shumë hapësirë në vendimmarrje
Haradinaj: Kosova nuk duhet t’i ikë tavolinës së bisedimeve dhe se procesit të dialogut duhet t’i paraprijë një agjendë e qartë

Limaj: Është koha që rinia të marrë përgjegjësi dhe t’u krijohet më shumë hapësirë në vendimmarrje

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar të rinjtë në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë.Limaj ka thënë se Kosova është me fat që ka një rini të shëndoshë, inovative, kreative dhe me plot energji pozitive, të gatshëm që të kontribuojnë në shtetndërtimin e vendit. “Është koha që rinia të marrë përgjegjësi më të mëdha dhe t’u krijohet më shumë hapësirë në vendimmarrje”, ka shkruar ndër të tjera Limaj. Kreu i Nismës ka thënë se përkushtimi dhe angazhimi ynë i vazhdueshëm është që rinia të ketë pozitë sa më të barabartë në shoqërinë tonë si dhe të ketë mundësi të barabarta me të rinjtë evropianë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi dekoron pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” ish-luftëtarin e UÇK-së, hoxhën Avdyl Krasniqi

Kryetari Thaçi dekoron pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” ish-luftëtarin e UÇK-së, hoxhën Avdyl Krasniqi

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi ka dekoruar pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” Avdyl ...