Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Manastirliu, thërret qytetarët të mos bien pre e papërgjegjshmërisë së Lulzim Bashës në luftën e tij dëshpëruese për pushtet!
Ogerta

Manastirliu, thërret qytetarët të mos bien pre e papërgjegjshmërisë së Lulzim Bashës në luftën e tij dëshpëruese për pushtet!

Pas takimit të ngjeshur të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me qytetarët në Durrës ka reaguar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shprehet se është e tmerruar nga kjo shfaqje ekstreme papërgjegjshmërie, në kushtet e hapjes, kur më shumë se kurrë njerëzit duhet të respektojnë rregullat e mbrojtjes nga COVID-19, sepse ekspozimi është i madh. “Si mund të jepet kjo shfaqje dhe cili lider në botën e sotme jep këtë shembull thjesht për interesin e vet politik?! Zoti Basha mund t’i thotë të tëra ato që ka për të thënë, pa vënë në rrezik shëndetin e njerëzve në këtë formë ekstreme papërgjegjshmërie. Numrat e rritur janë efekt i parashikuar i hapjes. Por kjo ngjeshje njerëzish për qëllimet e një njeriu mund t’i rrisë numrat përtej parashikimeve më negative dhe kostoja mund të bëhet marramendëse! U bëj thirrje qytetarëve të mos bien pre e kësaj papërgjegjshmërie të pajustifikueshme dhe zotit Basha të mos i faturojë njerëzve e vendit, koston e papërballueshme të luftës së tij të dëshpëruar për pushtet!”

 

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: Propozimi i Murat Jasharit për kryeminister të vendit të jetë për një apo më shumë mandate të plota

Krasniqi: Duke vrarë fëmijë në djep dhe duke dhunuar mijëra femra, Serbia synonte ta vriste ardhmërinë e Kosovës dhe ta shkatërronte moralisht

Ishzëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka reaguar ashpër deklaratës së kryetarit ...