Me 26 shtator me një varg aktivitetësh përkujtohet Heroi Fatos Sherif Krasniqi

Të nderuar bashkëluftëtarë dhe miq, ju njoftojme me agjendën e aktiviteteve që do të organizohen me rastin e përvjetorit të rënies së heroit të kombit, Fatos Krasniqi.

 Me 26 shtator 2023 , në orën 11:00 do të bëhet përurimi i librit kushtuar Heroit të Kombit Fatos Krasniqi, në sallën e Institutit Albanologjik të Kosovës, Prishtinë.

Në ora 14:00 bëhen homazhet tek varrezat e dëshmorëve në fshatin Negroc.

Në ora 17:30 bëhet zbulimi i pllakave shtëpi/bazë të UÇK-së, tek shtëpia e Qerim Krasniqit, dhe shtëpia e Halim Krasniqit, në Negroc.

Në ora 19:00 në oborrin e shtëpisë së Halim Krasniqit darkë me bashkëluftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Me respekt, Këshilli Organizativ.

Kontrolloni gjithashtu

MAShT në bashkëpunim me GIZ-in gjerman bëjnë lansimin e aktiviteteve promovuese për PISA 2018

Janë publikuar rezultatet e testit PISA. Nxënësit nga vendi ynë nga 80 shtete të botës, kanë zënë vendin e 76-të

Janë publikuar rezultatet e testit PISA, lidhur me aftësitë  dhe dijen e nxënësve nga 80 …