AKP deri me 2 dhjetor
valamobile
mbpzhr 2018
kek baneri
Fillimi / Lajmet / Me rastin e 20 vjetorit të Betejës së Kaqandollit nesër nderohen dëshmorët dhe mbahet Akademi përkujtimore
Me rastin e 20 vjetorit të Betejës së Kaqandollit nesër nderohen dëshmorët dhe mbahet Akademi përkujtimore

Me rastin e 20 vjetorit të Betejës së Kaqandollit nesër nderohen dëshmorët dhe mbahet Akademi përkujtimore

Me rastin e 20 vjetorit të Betejës së Kaqandollit dhe rënies së Dëshmorëve me datën 15.09.1998, nën organizimin e Komunës së Besianës dhe Organizatave të Dala nga Lufta e UÇK-së, nesër mbahen homazhe përkujtimore tek varrezat e Dëshmorëve në fshatin Penuhë duke filluar nga ora 10:00. Ndërsa manifestimi qendrorë mbahet pranë lapidarit të dëshmorëve të kombit në Kaqandoll në ora 13:00. Kurse Akademia përkujtimore mbahet në sallën e Kuvendit Komunal në ora 16:00.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja Hoxha, po qëndron për vizitë zyrtare në Estoni në vazhdën e punës së saj për lobim për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha, po qëndron për vizitë zyrtare në Estoni në vazhdën e punës së saj për lobim për liberalizimin e vizave

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, po qëndron për vizitë zyrtare në Estoni në vazhdën ...