kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Merkel: Jemi duke i shikuar modalitetet e rinisjes së dialogut Kosovë-Serbi
Angela Merkel

Merkel: Jemi duke i shikuar modalitetet e rinisjes së dialogut Kosovë-Serbi

Kancelarja e Gjermanisë, Angjela Merkel në një konference për medie, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi. Me këtë rast, ajo  tha se po hetohen modalitetet e rinisjes së dialogut dhe se për këtë çështje ka diskutuar edhe me krerët e Kosovës dhe të Serbisë.  Unë kam folur me Aleksandar Vuçiqin, Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinajn. Dhe ende nuk ka progres në këtë çështje. Ne kemi ofruar një takim në Paris, dhe jemi duke punuar ende për të. Është interes i Gjermanisë që Kosova dhe Serbia të integrohen drejt Bashkimit Evropian, por për një gjë të tillë është  nevojshme që të rifillohet dialogu”, deklaroi në mes tjerash Angela Merkel.

Kontrolloni gjithashtu

Kosnett: Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosnett: Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Për marrëveshjen e arritur për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës dhe Serbisë, sot ...