Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Berisha: FSK-ja është e gatshme për të ofruar siguri në vend dhe në rajon
FSK

Berisha: FSK-ja është e gatshme për të ofruar siguri në vend dhe në rajon

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Rrustem Berisha ka pritur në një takim,  gjeneralin Tod Wolters, komandant suprem i Forcave Aleate të NATO-s, në Evropë. Ministri Berisha  gjatë këtij takimi e ka njoftuar gjeneralin Wolters lidhur me  aktivitetet e Ministrisë që ai drejton dhe me zhvillimet në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ai e ka njoftuar gjeneralin Wolters  me faktin se FSK-ja është ushtri multietnike dhe profesionale, e gatshme për të ofruar e siguri në vend, ndërsa bashkë me partnerët tanë edhe në rajon dhe më gjerë”, ka shkruar ministri Berisha.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...