Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Merkel ngushëllon familjet e viktimave të sulmit me armë ku mbetën të vrarë nëntë qytetarët të Mynihut
Angela Merkel

Merkel ngushëllon familjet e viktimave të sulmit me armë ku mbetën të vrarë nëntë qytetarët të Mynihut

Pas sulmit terrorist në Munih të Gjermanisë, kancelaria, Angela Merkel ka mbajtur një konferencë në Berlin, në të cilën ajo ka ngushëlluar familjet e viktimave të sulmit me armë ku mbetën të vrarë nëntë persona, në mesin e tyre edhe tre nga Kosova. Ajo tha se Forcat e Sigurisë në Gjermani kanë kryer punën e tyre me profesionalizëm të lartë, dhe se po vazhdojnë angazhimin e tyre ngjashëm me shërbimet e emergjencës. Merkel theksoi edhe dhembshurinë dhe bujarinë e fqinjëve të zonës së Munihut, të cilët hapën zemrat dhe shtëpitë e tyre për t’i ndihmuar të gjithë të prekurit nga masakra e mbrëmshme. Në këtë kohë, është mirë që kemi kaq shumë miq që solidarizohen me ne, deklaroi mes tjerash, kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas sulmit terrorist në Mynih.

Kontrolloni gjithashtu

Çdo qytetarë që hynë në Kosovë i kërkohet testi për COVID-19 por nuk testohen ata që largohen nga vendi

Çdo qytetarë që hynë në Kosovë i kërkohet testi për COVID-19 por nuk testohen ata që largohen nga vendi

Shtetasit e Kosovës që duan të udhëtojnë jashtë vendit dhe u duhet testi nëse janë ...