kek
Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
Fillimi / Institucionet / Ministri Gashi dha licencat edhe për dy Federata Sportive

Ministri Gashi dha licencat edhe për dy Federata Sportive

Në një takim të organizuar në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, të marten u licencuan Federata e Motoçiklizmit të Kosovës dhe Federata e Triathlonit të Kosovës. Ministri Gashi priti në këtë takim kryetarët e këtyre Federatave Nuhi Llugaxhiun dhe Vedat Tërmkollin me të cilët nënshkroi edhe dy memorandume bashkëpunimi me qëllim të mbështetjes financiare të tyre nga ana e MKRS-së me nga 20 mijë euro.

Ministri Kujtim Gashi tha se ndihet i kënaqur me dhënien e licencave për këto dy federata dhe theksoi përkushtimin e tij për të plotësuar kushtet e nevojshme për çdo sport që zhvillohet në Kosovë dhe jo vetëm përmes dhënies së licencave për Federatat e reja por edhe përmes mbështetjes financiare për këto Federata. Kjo bëhet me qëllim të lehtësimit të punës dhe po ashtu edhe motivimit të Federatave dhe të rinjve për zhvillimin e aktiviteteve të ndryshme sportive”.

Nga ana tjetër, kryetari i Federatës së Motoçiklizmit, Nuhi Llugaxhiu dhe ai i Triathlonit, Vedat Tërmkolli, u shprehën të lumtur me dhënien e licencave dhe për nënshkrimin e memorandumeve të bashkëpunimit për çka edhe e falënderuan ministrin Gashi. Ata premtuan se do të angazhohen maksimalisht në zhvillimin e këtyre sporteve në vend dhe të talenteve të reja në këto dy sporte.

Kontrolloni gjithashtu

Përfundoi edhe turniri në volejboll për femra

Në kuadër të aktiviteteve sportive që po organizohen në Komunën e Malishevës dhe mbahen për ...