KEK
Fillimi / Institucionet / Ministri i Bujqësisë, Faton Peci takohet me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë, Massimiliano Paolucci
Ministri i Bujqësisë, Faton Peci takohet me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë, Massimiliano Paolucci

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci takohet me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë, Massimiliano Paolucci

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, zhvilloi sot një takim virtual me menaxherin e Bankës Botërore për Kosovë, Massimiliano Paolucci. Gjatë këtij takimi virtual është diskutuar ecuria e Projektit të Bankës Botërore për Bujqësi dhe Zhvillim Rural të Kosovës, bashkë me sfidat deri tek implementimi i objektivave dhe projektit në tërësi. Ministri Faton Peci e ka njoftuar Massimiliano Paolucci në lidhje me synimet dhe objektivat strategjike të Ministrisë duke filluar nga vlerësimet sektoriale, avancimit të legjislacionit e politikave publike per zhvillimin e punës në këtë sektor. Nga ana tjetër, Massimiliano Paolucci ka falënderuar ministrin Faton Peci për vullnetin e shprehur dhe bashkëpunimin, si dhe për vizionin e qartë për arritjen e objektivave strategjike në zhvillimin e këtij sektori të rëndësishëm për zhvillim ekonomik.

Kontrolloni gjithashtu

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, ...